Транскраніальна мікрополяризація мозку

Транскраніальна мікрополяризація мозку

Транскраніальна мікрополяризація мозку Київ

Транскраніальна мікрополярізація мозку в Києві

Перш ніж зрозуміти, що таке мікрополярізація мозку, варто дізнатися трохи исторію розвитку цього методу. Як і чому прийшли до висновку, що мікрополярізація мозку володіє такими лікувальними властивостями.

Почати, мабуть, варто з початку минулого сторіччя, коли у відомих лабораторіях в Німеччині (Берлін), Росії (Санкт-Петербург) і Великобританії активно досліджували вплив постійного струму на нервові клітини, вивчали процеси збудження і гальмування, звичайно ж за участю постійного струму. Дослідження проводилися як на окремих клітинах, так і на цілому мозку, вживляючи в нього електроди. Подразнюючи або пригнічуючи за допомогою постійного струму і імплантованих в мозок електродів домагалися чудових результатів у лікуванні деяких важких захворювань, таких як хвороба Паркінсона, епілепсія та ін. Проте, такі операції не знайшли широкого застосування в практичній медицині через свою травматичність, але підштовхнули дослідників до вивчення впливу постійного струму на мозок через черепну коробку. І, як виявилося, не дарма.

Накладаючи електроди на голову і пропускаючи постійний струм малої величини, отримали цікаві ефекти, які, як є лікувальними при багатьох захворюваннях мозку.

То що ж відбувалося під електродами?

Транскраніальна мікрополяризація мозку Київ

Транскраніальна мікрополяризація мозку в Києві

Постійний струм малої величини призводив до того, що в нервових клітинах заряд накопичувався зовні клітини. Це явище у фізіології називається поляризацією мембрани клітини, а враховуючи, що струми малої величини, то підходить термін мікрополярізації мозку. Це призводило до активізації роботи цієї ділянки мозку і посилення його впливу на інші відділи півкуль мозку. У цьому і проявляється лікувальний ефект мікрополярізаціі, коли одні зони мозку активно включаються в роботу, а інші, навпаки, відпочивають. За таким принципом відбувається лікувальний ефект, наприклад, при епілепсії. Надалі з’ясувалося, що впливаючи постійним струмом на спинний мозок можна впливати на стан головного мозку і навпаки. Впливаючи струмом на певні ділянки кори мозку можна домагатися вираженого знеболювального ефекту.

Вплив струмом на головний мозок через черепну коробку називається транскраніальною мікрополярізацією мозку. Вплив постійним струмом через шкіру і хребет на спинний мозок називається трансвертебральною мікрополярізацією.

У деяких дослідженнях показано, що при впливі струмом до 0,2 мл ампер на шкіру голови відбувалося загострення уваги у досліджуваних і що ще більш важливо вони навчалися набагато швидше ніж ті, хто не піддавалися впливу мікрополярізації. За кордоном вже випускають не медичні прилади, які сприяють поліпшенню пам’яті і працездатності мозку.

Мікрополярізація дозволяє за короткий проміжок часу поліпшити стан мозку у дітей з аутизмом та іншими мозковими порушеннями. У багатьох дітей під впливом мікрополярізації припиняються судомні напади. При травматичних ураженнях спинного мозку і периферичних нервів мікрополярізація призводить до загоєнню пошкодження і лікуванню парезів і паралічів.

Транскраніальна мікрополяризація мозку Київ

Результати мікрополяризації мозку

Мікрополяризація мозку призводить до відновлення слуху при сенсо-невральній приглухуватості (до останнього часу лікувалася тільки носінням слухового апарату). Можна сказати, що унікальні ефекти (див.нижче) мікрополярізації мозку відкривають широкі можливості в лікуванні дітей аутистів, в лікуванні епілепсії і гіперкінезів.  По новому примушує поглянути на відновлення хворих після інсультів і травм спинного та головного мозку.

Сер Джон Керью Екклс отримав Нобелівську премію з фізіології і медицини за відкриття механізмів збудження і гальмування в нервових клітинах.

Вчення Е. Пфлюгера про електротон, розвинене згодом Б. Ф. Вериго, мало велике значення для розвитку електротерапії і електродіагностики захворювань нервової системи.

Транскраніальна мікрополярізаціі мозку в Києві

Фахівці клініки “Аватаж” єдині в Києві, хто пройшов навчання застосування методу транскраніальної мікрополярізації мозку в Інституті медичної реабілітації (м.Санкт-Петербург.), який є розробником унікального апарата “РЕАМЕД-Полярис”. Неврологи медичного центру “Аватаж” безпосередньо беруть участь в наукових конференціях по нейрореабілітації з власними науковими доповідями (подробиці - http://awatage.com/dopovid-likariv-kliniki-avatazh-na-vseukrayinskomu-forumi-nejroreabilitatsiyi/). Мікрополярізація мозку в Києві – це новий напрямок у неврології, але вже встиг зарекомендувати себе як дуже ефективний метод в лікуванні багатьох складних захворювань.

Мікрополярізаціa мозку на апараті Реамед-Поляріс в Києві

Мікрополярізація мозку на апараті Реамед-Поляріс в Києві

Апарат “Реамед-Поляріс” є зареєстрованим медичним обладнанням в МОЗ України. Сеанси мікрополярізації мозку в клініці “Аватаж” в Києві проходять виключно під наглядом лікаря невролога.

Мікрополярізація мозку в Києві в клініці “Аватаж” може використовуватися як самостійний лікувальний метод і як оптимізуючий прийом в комплексному лікуванні різних захворювань нервової системи у дітей і дорослих будь-якого віку:

I. Дитячі церебральні паралічі:

 • спастичні форми різного ступеня тяжкості;
 • гіперкінетичні форми різного ступеня тяжкості;
 • мозочкові форми різного ступеня тяжкості;
 • змішані форми різного ступеня тяжкості;
 • затримки психічного та мовного розвитку;
 • судомний синдром.

II. Органічне ураження ЦНС.

III. Судинні захворювання головного мозку, черепно-мозкові травми (у тому числі размозжения мозку) в гострий період, починаючи з 1-2 днів після мозкової катастрофи.

Процедури можна виконувати в стані медикаментозного сну, при проведенні штучної вентиляції легень. Застосування транскраніальної мікрополярізації показано при гострих вогнищевих травматичних пошкодженнях мозку як додатковий метод впливу на вогнище ураження і перифокальну зону. Його можна використовувати в схемах інтенсивного лікування, коли хворому не потрібно оперативне лікування, при веденні післяопераційного періоду, як спосіб підготовки хворого до хірургічного лікування.

IV. Наслідки гострих порушень мозкового кровообігу та черепно-мозкових травм у вигляді гемипарезов, парапарез, атаксії, афазії, алалії та ін., а також при синдромі «вегетативний статус».

V. Наслідки нейроінфекціонних захворювань головного і спинного мозку.

VI. Важкі отруєння речовинами з холінолітичною дією.

VII. Наслідки травм спинного мозку і хребта, у тому числі наслідки оперативного втручання.

VIII. Неврози і неврозоподібні стани.

IX. Порушення зорових функцій (амбліопія, ністагм, косоокість).

X. Порушення слухових функцій (сенсоневральна приглухуватість).

XI. Сколиотическая хвороба різних ступенів.

Протипоказання:

 • Індивідуальна непереносимість електричного струму.
 • Наявність злоякісних утворень.
 • Простудні та інфекційні захворювання.
 • Висока температура тіла.
 • Наявність сторонніх тіл в черепі (наприклад, замінник кісткової тканини) або хребті (наприклад, дистрактор Харрінгтона та ін.).
 • Системне захворювання крові.
 • Гіпертонічна хвороба III.
 • Різко виражений атеросклероз судин головного мозку.
 • Захворювання серцево-судинної системи в стадії декомпенсації.
 • Дефекти шкіри в області дії.

Несумісні лікувальні процедури:

 • голкорефлексотерапія,
 • м’язова електро- і вібростимуляція,
 • МРТ,
 • застосування різних сильних психотропних засобів.