Шийна мігрень. Лікування ударно-хвильовою терапією.

Шийна мігрень. Лікування ударно-хвильовою терапією.

Шейная мигрень

Шийна мігрень

Шийна мігрень

Сьогодні складно зустріти людину, яка б ніколи не відчувала головного болю. Це стан настільки нам звичний, що ми навчилися сприймати його мало не як норму повсякденного життя. Однак головний біль небезпечно недооцінювати. Даний симптом може спостерігатися при самих різних захворюваннях, нерідко вельми важких (таких як пухлина головного мозку, інсульт тощо).

Також існує безліч різновидів головних болів, які самі по собі не смертельно небезпечні, але завдають людині значні незручності. Без адекватного лікування біль може турбувати роками, надовго порушуючи працездатність і суттєво знижуючи якість життя людей молодого, активного віку.

Одним з таких вкрай поширених станів є шийна мігрень . Синонімами захворювання є терміни «синдром хребетних артерій», «задній шийний симпатичний синдром», «синдром Барі-Льеу», що вносить плутанину в термінологію.

Причини і симптоми шийної мігрені

В загальному розумінні поняття шийної мігрені відбувається розлад кровообігу в області головного мозку через порушення припливу крові по одній або відразу обом хребетним артеріях. Це головний біль, який обумовлений ??порушеннями в шийному відділі хребта.

Болючий процес може торкатися найрізноманітніші структури: нерви, їх корінці, анатомічні утворення хребетного стовпа – унковертебральние зчленування, міжхребцеві диски, фасеточні суглоби, зв’язки, м’язи та сухожилля. При неправильному положенні голови під час сидячої роботи, травмах і т.і. в шийному відділі хребта виникають запальні і дегенеративні зміни, які призводять до здавлення хребетних артерій і виникненню больового синдрому.

Причини і симптоми шийної мігрені

Причини і симптоми шийної мігрені

Характерні напади болю в одній половині голови, що віддає з потиличної в передні відділи аж до лобноорбітальної області. Больовий синдром супроводжується вегетососудистими порушеннями, запамороченням, порушенням слуху, нудотою, іноді онімінням і почуттям печіння в глотці. Нерідкі загальноневротичні симптоми, дратівливість, хронічна втома. Біль супроводжується вимушеним становищем шиї, парастезіямі – онімінням, поколюванням, печінням – в плечах і руках. Всі ці прояви посилюються при різких рухах голови.

Характерною особливістю шийної мігрені є його тенденція до хронізації. Біль турбує пацієнта протягом місяців і навіть років, що часом може призвести навіть до інвалідизації.

Традиційне лікування шийної мігрені

Причини і симптоми шийної мігрені

Причини і симптоми шийної мігрені

Традиційне лікування шийної мігрені включає застосування судинних, знеболюючих, протизапальних препаратів, а також седативних засобів. Широко використовуються методи рефлексотерапії, фармакопунктури, фізіотерапевтичні методи лікування.

Недоліком всіх вищеперелічених методик є їх досить невисока ефективність при даній патології, повільний розвиток позитивного ефекту, який часом доводиться чекати роками, а також значну кількість побічних ефектів. До того ж, при тривалому застосуванні протизапальних і знеболюючих препаратів до них виникає звикання, що також істотно знижує ефективність лікування. Дана обставина змушує лікаря і хворого часто вдаватися до зміни препаратів, що збільшує витратність лікування.

Ударно-хвильова терапія в лікуванні шийної мігрені

На щастя, в останні роки в лікуванні головного болю (шийної мігрені), пов’язаних з патологією шийного відділу хребта, все частіше застосовують ударно-хвильову терапію (УХТ). Ударна (акустична) хвиля являє собою штучно створений фокусований імпульс тиску, який при передачі людським тканинам надає в них ряд сприятливих ефектів.

лечение головных болей

Лікування шийної мігрені

Зокрема, при шийній мігрені ударна хвиля зменшує вираженість дегенеративних і запальних процесів в хребетно-руховому сегменті, що сприятливо позначається на кровообігу в хребетних артеріях і знижує частоту нападів, усуває рефлекторний м’язовий спазм, стимулює товсті (мієлінізировані) нервові волокна тактильної і глибокої чутливості, пригнічуючи больову імпульсацію, проведену тонкими нервовими волокнами.

Ударно-хвильову терапію в лікуванні шийної мігрені ми поєднуємо з вібротерапією за швейцарською технологією V-Actor, яка безпосередньо впливає на м’язи, розслаблюючи їх, знімає локальні спазми, покращує кровообіг і лімфоток.

Дані процеси ведуть до усунення больового синдрому і відповідно полегшують перебіг захворювання і призводять до одужання.

Переваги УХТ:

  • Неінвазивність (без порушення цілісності тканин). Процедура виконується за допомогою спеціальних насадок на обладнанні всесвітньо відомої швейцарської фірми Storz Medical. Не потрібне застосовування ін’єкцій, що виключає можливість занесення інфекційних захворювань;
  • Швидкий ефект. У медичному центрі Аватаж ми часто спостерігали різке зменшення больового синдрому при шийної мігрені вже після першої процедури!
  • Економія часу та коштів. Курс лікування включає в себе в середньому 4-6 процедур з інтервалом 5-7 днів. Тривалість кожної процедури становить 10-15 хвилин. До того ж, вартість курсу лікування УХТ при шийній мігрені значно нижче вартості фармакологічного лікування.
  • Безпека. При лікуванні шийної мігрені ми використовуємо радіальні ударні хвилі, що виключає вірогідність побічних ефектів. Ударно-хвильова терапія поєднується з усіма лікувальними методиками, в тому числі фармакологічними, фізіотерапевтичними, масажем та ін.

Автор статті: Куц К.В.

лікар невролог клініки “Аватаж”

Наукова доповідь лікарів медичного центру  ”Аватаж” на VIIІ Міжнародному медичному форумі –  “Лікування деяких видів головних болів з використанням РУХТ”