Результати успішного лікування болю у плечі ударно-хвильовою терапією

Результати успішного лікування болю у плечі ударно-хвильовою терапією

photo_24021

Лікування болю у плечі ударно-хвильовою терапією

Стан болючою скутості м’язів навколо плечового пояса і власне плечового суглоба називають по різному: артроз плечового суглоба, адгезивний капсуліт, синдром «замороженого» плеча. Старе, але до сих пір поширена назва – плечелопатковий периартроз. Сьогодні, поряд з вищезгаданим, повсюдно використовують термін «плечолопатковий періартрит».

Дана патологія характеризується запаленням навколосуглобових плечового суглоба (капсула, зв’язки суглоба, оточуючі його м’язи і сухожилля). Приставка «пери» означає «близько, навколо, кругом». Тканини власне плечового суглоба (головка плечової кістки, суглобова поверхня, гіаліновий хрящ суглоба) в запальний процес не втягуються, що є основною відмінністю від артриту плечового суглоба.

Лікування болю у плечі

Лікування болю у плечі

Захворювання зустрічається найчастіше у людей середнього та похилого віку. Пол пацієнта значення не має, чоловіки і жінки схильні до хвороби в рівній мірі. Синдром плечолопаткового периартроза досить часто розвивається у пацієнтів, які страждають на остеохондроз шийного відділу. Рідше першопричиною плечолопаткового периартроза служить травма суглоба, фізичне перенапруження, переохолодження.

Захворювання може протікати в декількох формах. Якщо у хворого плечолопатковий періартриту больові відчуття і обмеження рухливості в плечовому суглобі зберігається протягом тривалого періоду, то це може вказувати на певну форму хронічного розвитку хвороби.

Існує легка форма захворювання, або простий периартрит плечового суглоба . Вона проявляється слабкими болями в плечі, які з’являються тільки при певних рухах рукою. Характер болів хворі описують як ниючі, гризучі, що свердлять, що перешкоджають виконувати щоденну господарську роботу. Відчувається обмеження руху в суглобі, при якому неможливо завести руку далеко за спину або витягнути вгору, а також доторкнуться до хребта кісточками пальців. Сильним болем супроводжуються спроби підняти руку вгору або обертати випрямленою рукою навколо своєї осі, долаючи опір. При цьому в спокої больовий синдром відсутній.

У 60% випадків при відсутності лікування хвороба переходить в гостру форму . Пусковим фактором служить додаткова фізичне навантаження або травма. У цих випадках шкіра над суглобом стає почервонілої і гарячої навпомацки , а сам суглоб виглядає опухлим і збільшеним в обсязі. Біль може бути різкою, пекучої, сильною і обмежує рух в суглобі. Пацієнт насилу піднімає руку, а в спокої намагається тримати її зігнутою в лікті і притиснутою до грудей. Температура тіла підвищується до субфебрильних цифр.

Лікування болю у плечі

Гостра форма плечолопаткового періартріту

Гостра форма захворювання триває близько 3-6 тижнів, після комплексного лікування та лікувальної гімнастики біль зменшується, частково відновлюються руху плечем.

Захворювання переходить приблизно в половині випадків у хронічну форму. Симптомами хронічної форми хвороби є помірні болі в плечі, що не викликають великого дискомфорту . Періодично, при обертанні або невдалих рухах рукою, у хворому плечі виникає гострий біль. В нічний час, особливо під ранок, відчувається ломота в плечах, яка призводить до безсоння хворого.

Хронічна форма захворювання може тривати від декількох місяців до декількох років, іноді вона проходить сама по собі. Але приблизно у третини хворих ця форма хвороби може перейти в капсуліт («заморожене плече») або, як його ще називають, анкілозуючий периартрит, при якому рухливість в плечовому суглобі різко обмежена або навіть неможлива.

В діагностиці плечолопаткового периартроза застосовують рентгенологічні та ультразвукові методи, магнітно-резонансну томографію. Відмітною рентгенологічним симптомом плечолопаткового периартроза вважаються периартикулярні сольові відкладення.

Лікуванням плечолопаткового периартроза займається лікар-невропатолог, ортопед-травматолог або хірург. В звичайному медціінском установі вам запропонують медикаментозну терапію, зокрема судинні, нестероїдні протизапальні препарати та хондропротектори, а також немедикаментозні методи (фізіотерапія, лікувальна гімнастика, масаж, гірудотерапія , постізометрична релаксація та ін.)

Лікування болю у плечі ударно-хвильовою терапією

Однією з ключових методик в лікуванні плечолопаткового периартроза є ударно-хвильова терапія (УХТ) . Систематичне застосування ударних хвиль дозволяє значно зменшити, а в більшості випадків повністю прибрати запальний процес у м’яких тканинах і призупинити прогресування захворювання за рахунок наступних ефектів:

 • поліпшення кровообігу в м’язах, сухожиллях та інших тканинах, що оточують плечовий суглоб, за рахунок чого нормалізуються обмінні і трофічні процеси в самому суглобі;
 • зменшення локального набряку, що сприяє збільшенню рухливості плечового суглоба;
 • прискорення регенерації (відновлення) м’яких тканин;
 • руйнування відкладень солей кальцію (кальцификатов) , які утворюються при тривалому перебігу хвороби в м’язах плечового пояса. В нашому центрі зафіксовані множинні випадки повного руйнування кальцификатов після курсу УХТ.

  Лікування болю у плечі методом УХТ

  Лікування болю у плечі методом УХТ

  УХТ може застосовуватися як самостійний метод , так і в комплексній терапії. В ході лікувальних сеансів досягається швидкий клінічний ефект у вигляді усунення больового синдрому, збільшення рухливості плеча. Курс УХТ включає в себе 5-10 процедур тривалістю до 25-30 хвилин з інтервалом 5-7 днів. Виражений позитивний ефект від лікування пацієнти відчувають вже після 2-3 процедури.

  Процедури ударно-хвильової терапії в клініці Аватаж проводяться на швейцарському обладнанні фірми Storz Medical (Шторц Медікал). Успішний досвід лікування болів у плечі становить більше 7 років.

  Застосовуючи УХТ в комплексному лікуванні плечолопаткового периартроза, можливо повне лікування від захворювання. Через 6 місяців після закінчення курсу показана контрольна рентгенографія і консультація ортопеда-травматолога, або невролога.

Витяг з наукової доповіді лікарів клініки Аватаж з лікування болю в плечі

У травні 2011 року лікарями медичного центру ударно-хвильової терапії “Аватаж” на всеукраїнському з’їзді ортопедів-травматологів в смт. Урзуф Донецької області був зроблений науковий доповідь на тему: “Результати лікування плечолопаткового периартроза методом ударно-хвильової терапії”. Нижче наводяться основні витримки з доповіді.

Причини виникнення больового синдрому в області плечового суглоба:

 • Остеохондроз шийного відділу хребта;
 • Адгезивний капсуліт;
 • Травми плечового суглоба;
 • Перенесені операції на плечовому суглобі;
 • Гепіпарез після інсультів;
 • Механічні перевантаження;
 • Різке звуження і деформації субакроміального простору;
 • Нейро-дистрофічні синдроми;
 • Реактивний кальцинат.

Ефекти радіальної ударно-хвильової терапії:

 • обезбаливающее
 • Протизапальний
 • Поліпшення кровообігу і лімфообігу
 • неоангіогенез
 • Довготривале стимулювання метаболізму
 • Стимуляція регенерації тканин в зоні впливу
 • Знижує патологічний м’язовий тонус
 • Руйнування кальцинатов та їх реабсорбція
 • Поліпшення кровообігу і лімфообігу
 • Стимуляція регенерації хрящів і вироблення суглобами синовіальної рідини

Клінічні прояви:

 • Біль у плечі
 • Обмеження обсягу активних рухів в суглобі

Методи об’єктивізації:

 • R-грама. Враховуючи різноманіття причин болю у плечі, частіше на рентгенівських знімках патології не виявляється і лише при тендінопатіі визначається кальциноз обертає манжети плеча.
 • УЗД: бурсит, зміна ст-ри сухожилля, стоншування хряща суглоба.
 • 10 бальна аналогова шкала больового синдрому
 • Обьем активних рухів в суглобі.
 • Задоволеність лікуванням.

Динаміка больового синдрому за візуальною аналоговою шкалою

Лікування болю у плечі методом УХТ

Динаміка обсягу активних рухів

Лікування болю у плечі методом УХТ

Динаміка болю в групах

лечение артрозов ударно-волновой терапией

Наявність проявів плечолопаткового периартроза за весь період спостереження

лікування артрозів методом ударно-хвильової терапії

Клінічний випадок 1, субакроміального кальцинат

До лікування УХТ:

ударно-волновая терапия киев

Лікування болю у плечі

Через 1 місяць після лікування УХТ, кальцинат повністю розчинений:

Лікування болю у плечі ударно-хвильової терапії

Лікування болю у плечі ударно-хвильової терапії

Клінічний випадок 2, субактроміальний кальцинат

Кальцинат до лікування УХТ:

Лікування болю у плечі ударно-хвильової терапії

Лікування болю у плечі ударно-хвильової терапії

Кальцинат через 3 місяці після УХТ, кальцинат частково зруйнований і абсорбований:

Лікування болю у плечі ударно-хвильової терапії

Лікування болю у плечі ударно-хвильової терапії

Висновки:

 • РУВТ високоефективний неінвазивний метод в лікуванні болю у плечі
 • Швидке купірування болю
 • Процедура проводитися амбулаторно
 • Коротка процедура
 • Монотерапия
 • Тривалий позитивний ефект