Пацієнтам про УХТ

Пацієнтам про УХТ

Що таке ударна хвиля?

Ударна хвиля при вибуху вулкана

Ударна хвиля при вибуху вулкана [/ caption] Якщо ми відкриємо будь-який навчальний посібник з фізики, то з подивом виявимо той факт, що саме поняття «ударна хвиля» відноситься до розділу фізики вибуху. Коли фізики стали вивчати явища, що відбуваються при потужних вибухах, то виділили їх потужну високоенергетичну надзвукову складову, яку і позначили як ударна хвиля. Що ж таке ударна хвиля, який вплив вона має на організм, що руйнує або, навпаки, созидающее, яка її зв’язок з медициною, і яке ж відношення вона має до травматології та ортопедії? На ці та багато питань ми з вами і постараємося відповісти.

Отже, ударна хвиля (УВ) – це область сильно стислій середовища (газоподібної, рідкої, або твердої), яка поширюється в усі сторони від її джерела виникнення з надзвуковою швидкістю, що має різку передню кордон (фронт ударної хвилі). Фронт ударної хвилі відокремлює необуреного середовище від середовища з підвищеним тиском, щільністю, швидкістю і температурою. А джерел виникнення ударної хвилі може бути безліч, зокрема, це потужні вибухи і електричні розряди, інтенсивне горіння в соплах ракет, надзвукових літаках і т.д. Насправді, такі джерела ударних хвиль надають вражаючий вплив на організм, часто приводячи його до загибелі. Але навіть руйнівну дію ударної хвилі високої потужності знайшло собі застосування в урології – це дроблення біологічних конкрементів в ниркових мисках, сечоводах, іменована як дистанційна ударно-хвильова літотрипсія.

Які ефекти впливу ударної хвилі?

Характеристики ударної хвилі

Локальна дія ударної хвилі низької інтенсивності (далі просто ударної хвилі – УХ) надає на організм назад протилежний ефект – будуєш, який можна порівняти з глибоким проникаючим масажем. Насправді ж, ті ударні хвилі, які використовують з лікувальною метою в медицині, мають досить малим тиском у фронті ударної хвилі, і тому за характеристиками близькі до акустичним механічним хвилях.

Так що ж відбувається з нашими тканинами при такому впливі?
При проходженні хвилі в зоні фронту УВ відбувається різке стиснення м’яких тканин під дією підвищеного тиску, високої щільності і великій швидкості розповсюдження, після якої слід зона розрідження (розтягування) наших тканин, яка супроводжується явищем кавітації – утворення мікроскопічних бульбашок, заповнених парами рідини. Різке захлопування таких пухирців при нормалізації тиску в тканинах супроводжується виділенням енергії. Кінетична енергія хвилі переходить в теплову енергію. Говорячи простою мовою, відбувається проникливе струшування, стимуляція – стиснення-разжатие області дії, яке супроводжується виділенням тепла. Реакція організму на такий вплив стандартна – це рефлекторний приплив артеріальної крові (ангиотрофическая ефект), адекватний венозний відтік і лимфоотток. Кожен орган, тканина, клітинка нашого організму управляється вегетативною нервовою системою, яка, немов мережами, огортає все судини, що несуть поживні речовини і кисень. Саме їй вирішувати (через центральну нервову систему, звичайно), в якому обсязі забезпечити життєво важливим харчуванням ту чи іншу область нашого тіла через звуження-розширення судин.

Види ударних хвиль в медицині

Вплив ударної хвилі на нервову систему, в тому числі і вегетативну, викликає другий немаловажний ефект – нейротрофічний. І та область тіла, яка відчувала нестачу припливу крові з яких-небудь причин, або перебувала в стані спазму, гіпертонусу, або, будучи в порочному стані внаслідок розвитку функціонально непридатною рубцевої, фіброзної, склерозированной тканини, під впливом ударної хвилі змінює свою структуру (стає більш еластичною) за рахунок відновлення мікроциркуляції і нейростімуляціі. Знову ж, кажучи простіше, виникає ефект глибокого проникаючої масажу. Після цих двох основних ефектів відзначаються опосередковані: знеболюючий, протизапальний, протинабряковий, стимулюючий регенераційні процеси та освіта микроциркуляторной мережі (ангіогенез).

Ударні хвилі сприяють:

 • Поліпшенню кровообігу в області застосування УХТ (під час процедури від 40 разів);
 • Зменшенню або повного позбавлення хворобливих відчуттів;
 • різке збільшення захисних функцій імунної системи в місці воздейтвія УХТ;
 • Розпад кальцинованих фибропластов, кісткових наростів, фіброзних вогнищ і поступове розсмоктування їх фрагментів;
 • викид ендорфінів, які мають здатність зменшувати больові відчуття;
 • Підвищенню стійкості сухожиль і зв’язок до подальших травм і фізичних навантажень;
 • Поліпшенню рухливості в пошкодженій частині тіла;
 • Збільшенню і поширенню цитокінів, які обмежують розвиток запалень, забезпечуючи міжклітинний взаємодія через стінки судин, що прискорює процес одужання;
 • проростання в області процедури нових мікросудин (неангеогенез – доведено клінічними дослідженнями Mariotto, Італія, 2005 г; Oi, Nishida, Shimokawa, Японія, 2008 року), що сприяє поліпшенню живлення тканин і стійкого зменшення больового синдрому.

Які побічні ефекти спостерігаються при УХТ?

Радіальна ударна хвиляОсновних всього лише два, і вони непостійні (індивідуальні):
 • під час проведення курсу УХТ можливо в деяких випадках тимчасове посилення больового синдрому, яке залежить винятково від сили і інтенсивності впливу і від індивідуальної сприйнятливості пацієнтів;
 • після процедури можливе утворення почервонінь і внутрішньошкірних поверхневих гематом, яке знову ж таки залежить від індивідуальної конституції пацієнтів (чутлива шкіра, «тендітні судини») і інтенсивності дії.Зазначені ефекти, як правило, проходять через 1 – 3 дні.

  Багато хто ставить питання, болюча чи сама процедура УХТ? В деяких випадках унаслідок індивідуальних особливостей організму процедура досить відчутна і місцями може бути терпимо болюча. Це порівнянно з хорошим глибоким проникаючим масажем: куди не дістануть пальці масажиста, проб’є ударна хвиля.

Скільки необхідно процедур на курс лікування?

Фокусувати і планарная ударні хвилі

Курс терапії варіює від 3 до 7 – 10 сеансів, в середньому – 5 процедур. Традиційно вважають, що мінімальна кількість процедур, при якому може виникнути стійкий ефект – це три процедури. Але кількість процедур в кожному випадку індивідуально. Якщо у пацієнта больовий синдром купейний за 1 – 2 процедури (а бувають і такі випадки), то робити їх більше ні до чого.

Як часто виконують процедури?

Само вплив УХ має пролонговану (подовженим) ефектом, тобто процеси нормалізації в потривожених впливом тканинах протікають в середньому не менше чотирьох днів. Тому процедуру слід повторювати на 4 – 7 добу, але не раніше.

Крім того, описані вище лікувальні властивості ударної хвилі продовжують позитивно впливати на процес одужання і позбавлення від недуги впродовж декількох місяців (від 1 – 2 до 4 – 6) після закінчення курсу терапії. Багато пацієнтів, особливо в середньому і літньому віці відзначають вторинні позитивні ефекти, як, наприклад, нормалізація кров’яного тиску, значне поліпшення психоемоційного стану, загальну бадьорість і прилив сил.

Які протипоказання до проведення ударно-хвильової терапії?

До проведення сеансів ударно-хвильової терапії виділено такі протипоказання:

 • вагітність;
 • онкологічні захворювання в області передбачуваної процедури;
 • гострі інфекційні захворювання;
 • наявність у пацієнта кардіостимулятора;
 • стану пов’язані з порушенням згортання крові і підвищеною ламкістю судинної стінки;
 • область черепа (за винятком скронево-нижньощелепного суглоба), кишечником, магістральними (великими) судинами.

Від чого залежить ціна курсу лікування ударними хвилями?

Вартість того чи іншого сеансу формується в кожному випадку індивідуально, однак перш, ніж ознайомитися з прейскурантом, ви повинні зрозуміти, які чинники впливають на його формування.Перш за все, це:

 • кількість ударів на відповідну ділянку тіла (встановлений методиками проведення УХТ);
 • кількість сеансів УХТ (в середньому 5-7, проте помітні поліпшення можна спостерігати навіть після 1 сеансу);
 • хвороба, яка лікується за допомогою УХТ, її стадія, вік пацієнта, від якого залежить швидкість метаболізму і регенерації тканин.У прейскуранті зазначено вартість, заснована на встановлених стандартах проведення сеансу УХТ з урахуванням розроблених методик. Але оскільки кожна людина індивідуальна, то і сам підхід до лікування ставати індивідуальним, а методики – гнучкими. Не людина підлаштовується під метод, а навпаки – метод під людину. І головне наше завдання – допомогти організму впоратися із захворюванням з урахуванням його особливостей.

Які лікарі проводять сеанс УХТ?

Storz Medical – лідер у вивченні ударних хвильУ медичному центрі “Аватаж” консультацію пацієнтів та проведення процедур ударно-хвильової терапії здійснюють лікарі ортопед-травматолог, невролог, фізіотерапевт. У разі необхідності можуть бути запрошені або порекомендувати лікарі з інших областей медицини. Наші фахівці мають більше ніж 13-річний досвід застосування ударних хвиль в медицині на апаратах швейцарської фірми Storz Medical. Регулярний обмін досвідом з лікарями з Німеччини і Швейцарії, участь у щорічних міжнародних семінарах по ударно-хвильової терапії, гарантує високий рівень володіння методиками застосування УХТ.Наш медичний центр відрізняється дуже важливою перевагою – ми володіємо не тільки одним з кращих апаратів УХТ швейцарської фірми Storz Medical (окремий напрям в групі компаній Karl Storz, що займається виключно вивченням ударних хвиль), але і володіємо знаннями правильного його застосування!