Лікування хвороби Шляттера ударно-хвильовою терапією

Лікування хвороби Шляттера ударно-хвильовою терапією

Лікування хвороби Шляттера ударно-хвильовою терапією

Лікування хвороби Шляттера ударно-хвильовою терапією

Хворобою Шляттера (Осгуда-Шляттера) страждають в основному спортсмени та підлітки, у яких відбувається інтенстівний ріст кісток. Найчастіше хворобою Шляттера страждаю хлопчики у віці до 18 років. Дане захворювання характеризується руйнуванням горбка великогомілкової кістки – настає його відмирання (асептичний некроз). Причинами хвороби Шляттера є хронічне травмування бугра і його ядра внаслідок фізичних навантажень або інтенсивного росту кісток скелета. Рухливість і фізична гіперактивність хлопчиків-підлітків є фактором ризику у виникненні хвороби Шляттера – баскетбол, футбол, стрибки, гімнастика, фігурне катання та інші види спорту постійно травмують сухожилля коліна, зокрема, місце їх прикріплення до великогомілкової кістки в районі бугра. Найчастіше страждає тільки одне коліно, але в медичній практиці зустрічаються є випадки ураження обох.

Лікування хвороби Шляттера ударно-хвильовою терапією

Хвороба Шляттера

Діагностика хвороби Шляттера

До основних видів діагностики хвороби Шляттера традиційна медицина відносить рентген, УЗД, КТ, або МРТ колінного суглоба для виявлення можливого вогнища проблеми і визначити правильний метод лікування. При необхідності для встановлення структури кісткової тканини можливе проведення денситометрії. Вид діагностики та консультації хворих, які страждають болями в коліні проводить лікар ортопед-травматолог.
Для виключення можливого бактеріологічного некрозу (наявність джерела інфекції в колінному суглобі) призначають також лабораторні дослідження крові пацієнта.
Отримавши всі дані досліджень травматолог може з точністю встановити діагноз і призначити правильне і ефективне лікування хвороби Шляттера.

Лікування хвороби Шляттера ударно-хвильової терапією

Як було згадано, лікуванням хвороби Шляттера займається ортопед-травматолог. Пацієнти проходять амбулаторне обстеження і лікування під наглядом лікаря. На першому етапі потрібно повністю виключити фізичні навантаження на коліно, накласти фіксуючу пов’язку. При наявності гострого болю можливе призначення протизапальних і знеболюючих препаратів. Раніше для лікування хвороби Шляттера застосовували магнітотерапію, фонофорез, УВЧ, масаж, грязелікування і парафінотерапію для глибокого прогрівання.
В даний час найбільш сучасним і ефективним методом лікування хвороби Шляттера є радіальна ударно-хвильова терапія. Впливаючи безпосередньо на вогнище захворювання – пошкоджену кістку і травмовані сухожилля, відбувається їх повне відновлення всього за кілька процедур. Травматологам добре відома висока ефективність ударно-хвильової терапії в лікуванні переломів кісток або ахіллоденії – завжди успішно, швидко, безболісно і без хірургічного втручання.

Лікування хвороби Шляттера ударно-хвильовою терапією

Лікування хвороби Шляттера ударно-хвильовою терапією в клініці Аватаж

Впливаючи на хворе місце, акустична хвиля запускає неоангеогенез (!) – ріст нових капілярів (ударно-хвильова терапія – це єдиний метод в медицині, що викликає даний ефект), розриваючи таким чином порочне коло, повністю відновлюючи живлення всіх навколишніх тканин. У лікуванні хвороби Шляттера ударно-хвильова терапія запускає остеосинтез – в нашому випадку відновлення кістки. Анельгетична здатність ударної хвилі допомагає вже під час сеансу ударно-хвильової терапії в лікуванні хвороби Шляттера прибрати не менше, ніж на 50% больовий синдром. Вже після першої процедури ударно-хвильової терапії в клініці Аватаж зменшується запальний процес і запускається регенерація кістки, сухожиль і хряща. Жоден інший метод лікування хвороби Шляттера в медицині не дає такого вираженого і швидкого ефекту як ударно-хвильова терапія. З огляду на відсутність побічних ефектів (крім можливого синяка), невеличкий перелік протипоказань, ударно-хвильова терапія може застосовуватися як монотерапія в лікуванні хвороби Шляттера і дозволяє повністю виключити медикаментозне лікування.

Клініка «Аватаж», будучи авторизованим медичним центром від швейцарської компанії Storz Medical (Шторц Медікал), має 9-річний успішний досвід застосування ударно-хвильової терапії в лікуванні хвороби Шляттера. Для лікування травм кісток лікарі клініки «Аватаж» спільно з кафедрою травматології в Києві підготували наукову доповідь і дисертацію. Проведені дослідження довели результати західних колег і черговий раз підтвердили унікальні можливості акустичної хвилі – ударно-хвильової терапії в лікуванні хвороби Шляттера. З огляду на те, що у молодих людей відновлювальні процеси відбуваються дуже швидко, достатньо всього 3 – 4 процедур ударно-хвильової терапії, щоб позбавити підлітка хвороби Шляттера. Слід зазначити, що вплив акустичної хвилею відбувається на низькій енергії, що ніяк не може вплинути на зростання скелета дитини і його повноцінний розвиток. Радіальна (НЕ сфокусована) ударно-хвильова терапія в лікуванні хвороби Шляттера в клініці «Аватаж» в Києві – це дієвий, високоефективний і безпечний метод лікування і реабілітації.

Лікування хвороби Шляттера ударно-хвильовою терапією

Лікування хвороби Шляттера ударно-хвильовою терапією в клінці Аватаж