Лікування переломів ударно-хвильовою терапією

Лікування переломів ударно-хвильовою терапією

Лікування переломів

Більшість переломів кісток лікуються (консолідуються, зрощуються) через 4-6 місяців або, як мінімум, визначаються рентгенологічні ознаки прогресуючого зрощення на серії рентгенограм. Якщо перелом до цього терміну не зажив, то ми говоримо про уповільненої консолідації або поганому зрощенні перелому кісток.

Псевдоартроз («незрощений перелом») – переривання процесу загоєння перелому. Між основними фрагментами перелому утворюється фіброзна або хрящова тканина і тому навіть через 6-8 місяців не виникає загоєння перелому.

Причинами виникнення уповільненої консолідації і, відповідно, незрощення перелому кістки і псевдоартрозу є:

  • надмірна рухливість внаслідок неадекватної іммобілізації,
  • наявність щілини між фрагментами кістки,
  • порушення кровопостачання,
  • інфекція,
  • інші чинники включають: літній вік, харчування, стероїдні гормони, антикоагулянти, опромінення, опіки.
Псевдоартроз

Псевдоартроз

Ці чинники призводять до виникнення псевдоартрозу, проте самі по собі не викликають його.

Поділ на сповільнену консолідацію перелому кістки, незрощення кістки і псевдоартрози використовується в якості основи для планування лікувального процесу. Необхідно особливо підкреслити, що попередження завжди краще, ніж лікування!

Лікувальні заходи при переломах кісток (зрощуванні переломів кісток) складаються з репозиции, міцної фіксації осколків на весь період зрощення та допоміжних методів лікування (лікувальна фізкультура, фізіотерапія, масаж і т.д.), спрямованих на відновлення функціональної повноцінності пошкодженої кінцівки. Слово “допоміжні” тут не зменшує їхньої важливості та в деяких випадках мають таке ж важливе значення у відновленні цілісності кістки, як і оперативне лікування.

Фіксація осколків кістки досягається застосуванням консервативної іммобілізації, а також оперативними методиками.

Зрощування переломів кісток ударно-хвильовою терапією

лікування переломів ударно-хвильовою терапією

Лікування переломів ударно-хвильовою терапією

В даний час справжнім проривом зрощування переломів кісток є радіальна ударно-хвильова терапія, яка інтенсивно стимулює неоангиогенез (зростання нових судин – вперше в медицині!) і остеогенез (процес утворення кісткової тканини) в області перелому. Ударно-хвильова терапія значно прискорює загоєння тривало-зростаються переломів .

Ми дуже пишаємося результатами успішного лікування випадків тривалого (більше 18 місяців) незрощення переломів після серйозних травм. У медичному центрі Аватаж ударно-хвильова терапія використовується як самостійний метод прискорення загоєння переломів і при уповільненому зрощенні переломів. Іноді достатньо трьох процедур, щоб добитися утворення кісткової мозолі , яка чітко видна на рентгенівських знімках (див. Нижче). Слід зазначити, що наявність металевих штифтів у пацієнта не є протипоказанням для проведення ударно-хвильової терапії в лікуванні перелому (уповільненої зрощення переломів).

В нашій практиці АБСОЛЮТНО ВСІ пацієнти отримали позитивний результат – зрощування переломів кісток!

Приклади успішного лікування 

незростання переломів у пацієнтів медичного центру “Аватаж”

 Випадок 1

Жінка 55 років. Одна з перших пацієнток медичного центру “Аватаж” у Києві в лікуванні уповільненої консолідації перелому. Звернулася по направленню страхової компанії як остання можливість запобігти операції та, відповідно, уникнути значних фінансових витрат при страховій виплаті. Перелом не зростався більше 8 місяців. Після 3-х процедур УХТ пацієнтка, на наш подив, принесла рентгенівський знімок, де були зафіксовані ознаки утворення кісткового мозолю – зростання перелому. Наш ортопед-травматолог рекомендував робити знімок лише через місяць після лікування. Це була особиста ініціатива пацієнтки. Страховій компанії, у свою чергу, вдалось уникнути витрат на фінансування операції, а пацієнтці – колосального стресу для здоров’я і тривалого відновлючального періоду з відсутністю гарантованого результату. Ударно-хвильова терапія на швейцарському обладнанні (Шторц Медикал) повністю відновила кістук після перелому.

Лікування незростання перелому у медичному центрі "Аватаж"

Лікування незростання перелому у медичному центрі “Аватаж”

Лікування незростання перелому у медичному центрі "Аватаж"

Лікування незростання перелому у медичному центрі “Аватаж”

 

Випадок 2

Дівчина 15 років (2002 року народження), уповільнена консолідація перелому. Лікуючі  ортопеди-травматологи з міської лікарні наполягали на оперативному втручанні, але все ж направили в наш медичний центр  ”Аватаж” в Запоріжжі для проведення ударно-хвильової терапії. Вже після 4-х сеансів ударно-хвильової терапії був зафіксований результат – зрощення (перший знімок “ДО” від 12 грудня 2017 року, другий знімок “ПІСЛЯ” від 4 січня 2018 року). Через три тижні в області перелому почав утворюватися кістковий мозоль і настав процес зрощення кістки. У зв’язку з цим оперуючими ортопедами-травматологами було прийнято рішення відмінити операцію і продовжити сеанси ударно-хвильової терапії у медичном центрі “Аватаж”. Таким чином, молодій пацієнтці вдалось уникнути оперативного втручання, значних фінансових витрат і тримавлого періоду реабілітації. Лікуючі лікарі і бітьки дівчинки залишись вкрай задоволені результатом і можливостями ударно-хвильової терапії і лікування незрощення переломів..

лікування переломів ударно-хвильовою терапією

Лікування переломів ударно-хвильовою терапією

Лікування переломів ударно-хвильовою терапією

Лікування переломів ударно-хвильовою терапією

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Випадок 3

Результат лікування уповільненої консолідації перелому плечевої кістки. Перший знімок (ДО лікування) датований 18 липня 2014 року, другий (ПІСЛЯ курсу УХТ) – 27 вересня 2014 року. На знімку всі ознаки повного зростання перелому. Важливо відмітити, мелітчні конструкції не є протипоказаннями для ударно-хвильової терапії. Досвідчений ортопед-травматолог медичного центру “Аватаж”, орієнтуючись на рентгенівські знімки, розміщує передатчик ударних хвиль таким чином, щоб вони впливали на місце перелому, оминаючи металоконструкцію. Крім того, дані процедури УХТ проводяться на апаратах радіальної ударно-хвильової терапії, яка за своєю формою властивостями виключає любі травматичні наслідки.

Лікування переломів ударно-хвильовою терапією в медцентрі Аватаж

Лікування переломів ударно-хвильовою терапією в медцентрі Аватаж