Лікування артрозу ударно-хвильовою терапією

Лікування артрозу ударно-хвильовою терапією

Остеоартроз

лечение артрозов киев

Артроз: симптоми і лікування

(новолат. osteoarthrosis, від грец. – кістка, – суглоб, синоніми: деформуючий остеоартроз (ДОА), артроз, деформуючий артроз) – дистрофічних захворювань суглобів, підсумок якого дегенерація (руйнування) суглобового хряща.

Етіологія.

Розрізняють первинний і вторинний остеоартроз. У виникненні первинного остеоартрозу грає роль ушкодження суглобового хряща при травмах, статичних перевантаженнях (зайва вага), тривалих нерівномірних навантаженнях (сколіоз хребта, плоска стопа), генетична схильність. Вторинний остеоартроз виникає в результаті попередніх захворювань суглобів: хронічні артрити, остеохондропатии, вроджені дисплазії, повторні гемартрози (при гемофілії) та ін.

Патогенез.

лечение артроза ударно-волновой терапией

Артроз

У генезі остеоартрозу провідне місце займають ушкодження хондроцитов, втрата еластичності хряща, виникнення мікротріщин і проникнення через них в хрящ ряду ферментів синовіальної рідини. При цьому разом з деструкцією хряща відбувається його регенерація, часто нерівномірна і зайва, а також зміни субхондріальной кістки з розростанням крайових остеофітів, фіброзом синовіальної оболонки, склерозом і сморщивание капсули суглоба. Іноді виникає реактивний синовіт внаслідок подразнення синовіальної оболонки шматочками некротизированного хряща.

Симптоми артрозу

Захворювання проявляється болем у суглобах при русі, навантаженнях і зміні погоди, скутістю після відпочинку. Іноді виявляється деформація уражених суглобів.

Лікування артрозу

На сьогоднішній день медицина лікує артроз консервативно або за допомогою хірургічної операції (заміна суглоба), коли консервативне лікування не ефективно.
Консервативне лікування артрозу.
Мета консервативного лікування первинного артрозу – відновлення кровообігу в тканинах ураженого суглоба, відновлення структури хряща. Терапія повинна бути комплексною. На початкових стадіях застосовуються медикаментозна терапія, методи фізіотерапії, ЛФК. У далеко зайшли стадіях, а саме при 4 стадії артрозу, а в деяких випадках при 3 стадії артрозу консервативні методи неефективні і єдиним виходом стає операція – заміна суглоба на протез. Засоби мікроциркуляторного впливу застосовуються для відновлення системи мікроциркуляції, т.к. саме судини цього русла є розподільниками крові безпосередньо в тканинах.

Ударно-хвильова терапія в лікуванні артрозів

лечение артрозов ударно-волновой терапией

Лікування артрозів ударно-хвильової терапії

Ми бачимо, що при 1 – 3 стадіях артрозу метод ударно-хвильової терапії забезпечує ремісію на тривалий час, іноді до 3-4 років, за рахунок унікальних властивостей цього методу сприятиме утворенню нових судин (неоангіогенез ) , поліпшенню обміну речовин і оновленню тканини в місці впливу і як наслідок – підсилює регенерацію хрящової тканини після травм і дистрофічних процесів. Раніше для поліпшення кровообігу застосовували цілий ряд медикаментів, які мають великий перелік побічних, іноді несприятливих ефектів. Зараз нешкідливої ??і ефективною альтернативою медикаментозному лікуванню артрозу є радіальна ударно-хвильова терапія, яка, крім іншого, має потужний знеболювальним ефектом. В нашому медичному центрі більше 80% пацієнтів з артрозами залишилися задоволені результатом лікування методом ударно-хвильової терапії та припинили повністю подальше медикаментозне лікування через відсутність такої необхідності.

На додаток до лікування артрозу, необхідно приділити увагу харчуванню, нормалізації обміну речовин і зниження ваги. Зайва вага – це додаткове навантаження на суглоби. Для живлення суглобів краще отримувати вітаміни з їжі, і якщо додавати полівітаміни і мікроелементи, наприклад, вітаміни групи В, то тільки окремі і найбільш важко одержувані з піщей.Нельзя недооцінювати і значення лікувальної фізкультури, а також підтримання в подальшому фізичної форми. У нас розроблені спеціальні програми для підтримки суглобів в достатній фізичній формі як у середньому віці, так і у літніх пацієнтів.
При 3 – 4 стадії артрозу ми застосовуємо цей метод симптоматично (знімаємо симптоми захворювання аналогічно медикаментозному) або для передопераційної підготовки при протезуванні суглоба.

Результат лікування плечолопаткового періартріта ударно-хвильової терапії в клініці “Аватаж”